Einstein: Yerçekimine Karşı Yapayalnız

Marka : Aylak Adam
İndirim Oranı : %40 İndirim
Fiyat : ₺33,00
İndirimli : ₺19,80
KDV Dahil : ₺19,80

Yerçekimine Karşı Yapayalnız’da, yalnızca bir biliminsanı olan ve siyasetten uzakta hayatını sürdüren Einstein’ın dönüşümüne ve sessizliğini bozuşuna tanık oluyoruz. 35 yaşındaki Einstein Nisan 1914’te Prusya Bilim Akademisi’nde ders vermeye başlamıştır. Bu sırada evliliği çatırdamaktadır ve Einstein kuzeni Elsa Lowenthal’e âşık olmuştur.

Dört ay sonra, Almanya savaş hazırlıklarına girmiş ve bütün bilim merkezlerini milliyetçi sesler sarmıştır. I. Dünya Savaşı bütün bilimsel aktivitelerin seyrini, biliminsanlarının parlak zihinlerini ve Einstein’ın meslektaşlarıyla olan ilişkisini değiştirecektir.

Yerçekimine Karşı Yapayalnız, bir yandan Einstein’ın pasifistliği benimsemesini mercek altına alırken, bir yandan kendini neden siyasi meselelere adamaya başladığını belgelerle anlatmaktadır. Bu kitapta Einstein’ın yalnızca bilime yaptığı katkıları değil herkesin savaş çığırtkanlığı yaptığı karanlık bir dönemde, insanlığa yaptığı barış çağrılarını da okuyacak; herkes gibi hatalar yapan, pişmanlıklar duyan ama herkesten farklı olarak, karşıt seslerin susturulduğu bir ortamda sürüye katılmayı ve kayıtsız kalmayı reddeden bir Einstein’la karşılaşacaksınız.

 

Eser Adı: Einstein: Yerçekimine Karşı Yapayalnız

Yazar adı : Thomas de Padova

Çevirmen Adı : Coşkun Erdemir

Kapak Tasarım : -ous studio

Yayınevi : Zeplin Kitap

Orijinal dil: Almanca

Türü : Biyografi

Baskı Adedi :

Tavsiye edilen Satış Fiyatı: 28 TL

KDV: 0% 

Cilt Bilgisi: Karton Kapak

Kağıt Bilgisi: 2. hamur

Basım Tarihi:

Basım Bilgisi: 1. Basım

Sayfa Sayısı: 328

Kitap Boyutları: 12,5 x 19,5

ISBN No: 978-605-7633-00-2

Benzer Ürünler